.

מפלגת 'קול הנשים'

מנהיגות אחרת 

סוף סוף יש למי להצביע! מפלגה בהנהגה נשית המובילה פוליטיקה אחרת

'קול הנשים' הינה מפלגה פוליטית של נשים המייצגות את הפסיפס החברתי של ישראל. המפלגה מתמודדת לבחירות לכנסת שיתקיימו במרץ 2020 על מנת להוביל לשוויון מגדרי במגוון רחב של נושאים, לייצוג שווה לנשים במוקדי קבלת ההחלטות ומנהיגות אחרת בכל תחומי פעילות הממשלה.

מפלגת קול הנשים מחויבת לערכי שוויון, יושרה, אחריות, דמוקרטיה, אנושיות, יצירתיות, תקווה, וחמלה. אנו פועלות מתוך אמונה כי ערכים אלו הם הבסיס לקיום חברה בריאה ומשגשגת.

בחזוננו, אנו מדינה בה כל האזרחיות והאזרחים נראים/ות, נשמעים/ות ומיוצגים/ות בתהליכי קבלת החלטות.

מפלגת קול הנשים מחויבת להנכחת מנהיגות נשים ולקידום נושאים מגדריים. ביניהם ייצוג שווה, שוויון בשכר, חינוך מגיל לידה, ומאבק בלתי מתפשר באלימות נגד נשים.

בתוך כך תפעל המפלגה להבאת הידע והניסיון של הנשים לכלל הנושאים העומדים על הפרק: בריאות, כלכלה, חינוך, רווחה, תחבורה, ביטחון פנים וכמובן בטחון וחתירה לשלום.

על פי תפיסתנו, מנהיגות נשים מקהילות שונות בארץ תביא לידי פתרונות יצירתיים, חכמים ואנושיים במגוון רחב של סוגיות חשובות, ובכך נוביל לשיפור חייהם/ן של כל אזרחי/ות מדינת ישראל.

המצע שלנו מבוסס על ערכים הרואים בשוויון מגדרי ומנהיגות נשים כבסיס לקיומה של מדינת ישראל, בכל התחומים העומדים על הפרק.

שוויון מגדרי והמחויבות לערכי אנושיות, חמלה, יושרה, תקווה, ויצירתיות מהווים תשתית רעיונית לגישה שלנו לכלל הנושאים העומדים על הפרק בחברה הישראלית.

קול הנשים תפעל  

 למיגור האלימות נגד נשים - מיגור תופעות האלימות, הטרדה מינית, אלימות מינית, ורצח נשים.

לשוויון בשכר - התוויית קו מדיני לשוויון בשכר במגזר הציבורי והפרטי, השקעה בתשתיות עידוד הורים לצאת לעבודה, ביסוס הגנות משפטיות לנשים ועוד.

חינוך - לבניית תכנית לשוויון מגדרי שתכנס למערכת החינוך מגיל הגן ועד בכלל. עידוד תפיסות חדשות בנושאי מגדר- טכנולוגיות ומדעים, מגדר- וספורט, מגדר- ואומנות ועוד; חינוך מפוקח מגיל לידה.

לייצוג שוויוני מגוון - הרחבת חוק ייצוג שוויוני הכולל בין היתר דירקטוריונים ציבוריים, המרחב הפוליטי כולל מניעת מימון מפלגות מאלו שלא יישמו את החוק.

למניעת הדרה - מניעת הדרה, מכוונת או לא מכוונת – הפוגעת בנשים ומובילה לאפליה.

בריאות - לקידום בריאות נשים, ילדים ואוכלוסיות מוחלשות. דאגה לכך שתיקון מערכת הבריאות תעמוד בראש סדר היום הממשלתי.

כלכלה - למדיניות כלכלית המבוססת על שוויון הזדמנויות, חמלה כלפי אוכלוסיות מוחלשות ועקרונות יושרה ושקיפות.

בטחון ושלום - להובלת תקווה, יצירתיות ואנושיות לטובת פתרונות לקונפליקט.

אוכלוסיות מוחלשות - לדאגה לצרכיהם ונגישותם של אוכלוסיות מודרות כולל קשישים, ניצולי שואה, בעלי צרכים מיוחדים, חולים, אלה החיים בעוני, ועוד.

אנו מובילות מנהיגות אחרת!  הצטרפו אלינו!

שאלות נפוצות:

למה מפלגת נשים?

תמונת המצב במדינת ישראל של שנת 2020 מלמדת כי הנשים נמצאות במקום הנחות ביותר בחברה הישראלית. במדד הדירוג העולמי של השוויון המגדרי, ישראל ממוקמת במקום 64 . בתוך שנה הידרדרנו ב - 18 מקומות מטה והמגמה ברורה.

בתולדות הפוליטיקה הישראלית כיהנו עד כה 2,640 חברי כנסת מתוכן היו רק 138 נשים, בכנסת העשרים כיהנו 37 נשים ובאחרונה (ה- 22) כיהנו 28 חברות כנסת בלבד..

לא הייתה ולו אישה אחת סביב שולחני המשא ומתן הקואליציוניים הכושלים בשתי מערכות הבחירות הקודמות.

מנהיגות נשים הוכיחה את עצמה במקומות כמו ניו זילנד, פינלנד, ורואנדה – אך לישראל המודרנית זה עדיין לא הגיע. העדר נשים סביב שולחן מקבלי ההחלטות מייצר מצב שבו למעלה מ- 50% מהאוכלוסייה אין ייצוג. היעדר קול נשי הנו מצב אבסורדי המייצר מחסור בגישות יצירתיות, אנושיות, ומגוונות למספר רחב של נושאים הנוגעים לחיי היום-יום של קהילות רבות במדינה.

אתם מפלגת שמאל או ימין?

אנחנו לא ימין ולא שמאל אלא משהו אחר.
אנחנו מאמינות ששיח ימין-שמאל פילג את החברה הישראלית. אנחנו נוביל שיח שונה בו ננפץ את הפרדיגמות הללו. התפיסה היא: רב המאחד בינינו על המפלג. אנחנו מאמינות שלמרות ההבדלים בינינו, אנחנו מסוגלות למצוא פתרונות לסכסוך המבוססים על ערכים משותפים. מחקרים מלמדים שככל שישנן יותר נשים סביב השולחן, ככה גדל הסיכוי להגיע להסכם שלום, כמו גם הסיכוי שהסכם השלום יחזיק מעמד.
הצעד הראשון לכל גישה לסכסוך הוא זה: הימצאות נשים סביב השולחן.
זו הגישה אותה נקדם וכך נפעל גם בנושאי דת ומדינה.

למה דווקא עכשיו?

אנו רואות במצב הפוליטי במדינת ישראל כיום כמצב חרום. המדינה במשבר של העדר מנהיגות, איום על הדמוקרטיה, ותחושת אי-יציבות וייאוש בקרב העם. לכן יש צורך מידי במפלגת נשים סביב שולחן מקבלי ההחלטות.
מפלגה שתפעל ביושרה, שקיפות, שיתוף פעולה, חמלה, הידברות, תוך כיבוד מוסדות השלטון. מנהיגות שאינה מבוססת על אגו אלא כזו הרואה את מכלול התמונה ופועלת לטובת הכלל. אסור לנו לחכות אפילו עוד דקה.
מדינת ישראל היא הבית שלנו, עתה זו שעתן של הנשים.

הצטרפו אלינו! 
דואר אלקטרוני
שם
טלפון סלולארי

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.